biolampa

nový standard prevence
zdravotních problémů
Světelná terapie Bioptron posiluje imunitní systém, podporuje hojení ran a jizev, pomáhá od bolesti a příznivě působí např. při léčbě lupénky, akné, oparů a dermatitid.

Na jakém principu BIOPTRON pracuje?

Systém světelné terapie BIOPTRON je celosvětově patentovaným zdravotnickým přístrojem světelné terapie se zvláštní optickou jednotkou, která vytváří světlo, jež je podobné části elektromagnetického spektra přirozeného světla slunečního a navíc neobsahuje UV záření.

Více

Rozvoj světelné terarie BIOPTRON

Využití světelné terapie v lékařství má dlouhou historii. Dnes již víme, že lidský organismus přeměňuje světlo v elektrochemickou energii, jež aktivuje řetězové biochemické reakce v buňkách, povzbuzuje metabolismus a posiluje imunitní systém celého lidského těla.

Více

Obecně o Bioptronových lampách

Světelnou terapii BIOPTRON lze použít jako doplňkovou léčbu pro podporu léčby tradiční, nebo – pro určité indikace – jako terapeutickou metodu jedinou.

Více

Jak lampu správně používat?

Světelná terapie BIOPTRON se provádí individuálně u každého jedince. Celková doba konzultace a celkové léčby je odvozena od jednotlivého druhu a místa  postižení léčené oblasti a celkového zdravotního stavu.

Více

Artritida

Artritida - zánět kloubu. Mezi hlavní příznaky patří bolest, otok, ztuhlost a ztráta funkce jednoho nebo více kloubů.
Závažnost artritidy může být různá - od mírných bolestí po vysoký stupeň postižení - to může mít za následek ztrátu zaměstnání a samostatnosti. Pokud jsou artritidou postiženy klouby páteře, kyčlí, kolen nebo chodidel, může být nadmíru obtížné se ohnout, vstát, chodit. Postižení kloubů loktů a rukou naopak brání vykonávat takové činnosti jako mytí, oblékání, vaření, psaní atd.

Více

Bolest spodní části zad

Příčinou bolesti ve spodní části zad (více než 90 % případů) je poškození anatomických struktur zad a páteře (tzv. mechanická příčina bolesti ve spodní části zad). Jedná se především o poškození páteřního svalstva, vazů, kostí páteře (zvaných obratle) nebo jejich kloubů, poškození meziobratlových plotének, atd. Mezi méně běžné příčiny bolesti ve spodní části zad se řadí infekce nebo zánět páteře, metabolická onemocnění kostí a rakovina. Bolest spodní části zad může postihnout každého, rizikovým faktorem však je těhotenství, obezita, postmenopauza, přibývající věk, nesprávné držení těla a nesprávná technika zvedání/ohýbání se.

Výskyt bolesti ve spodní části zad je extrémně vysoký a touto bolestí v některé fázi svého života trpí více než 75 % populace. Vracející se nebo přetrvávající bolest spodní části zad má za následek vážné narušení pohyblivosti.

Více

Poškození měkkých tkání

Poškození měkkých tkání je poranění, které se vyskytuje v jiných tkáních než v kostech, například ve svalech, vazech a šlachách. Vzniká při opakovaném zatěžování nebo jako následek jednorázového úrazu (např. při náhlém trhavém pohybu, pádu nebo úderu). Mezi poranění měkkých tkání patří podvrtnutí, natažení, pohmožděniny, tendinitida/tenosynovitida a bursitida. Hlavním příznakem poškození měkkých tkání je bolest a otok; v případě, že poškození zasáhne i kloub, dochází ke zhoršené pohyblivosti.

Více

Syndrom karpálního tunelu

je tzv. útlakový syndrom, jehož přičinou je poškození středního nervu. Tlakové poškození může vzniknout např. po úrazu zápěstí, zánětu šlach a vazů. Střední nerv se stará o citlivost v části dlaně a v prstech (palec, ukazováček, prostředníček a část prsteníčku) a také řídí pohyb určitých svalů palce. Jestliže je nerv utlačován, nemůže normálně fungovat, což se projeví ztrátou citlivosti a pohyblivosti ruky. Karpální tunel je úzká štěrbina v oblasti zápěstí. Ze tří stran je ohraničený zápěstními kůstkami a ze čtvrté pevným zápěstním vazem. Jakýkoli otok tkáně nacházející se okolo tunelu může vyvolat utlačování středního nervu a způsobit syndrom karpálního tunelu.

Více

Tenisový loket

Tenisový loket je ve skutečnosti onemocnění svalových a šlachových úponů loketního kloubu. Toto onemocnění se vyskytuje u mužů i u žen ve stejném měřítku. Tyto bolesti v oblasti lokte se označují za tenisové zřejmě z důvodu častějšího výskytu u sportovců, ale vzniknout můžou při jakékoliv činnosti, kdy dojde k přetížení. To se týká především svalů natahující zápěstí a svalů obracející ruku dlaní vzhůru.

Více

Imunitní systém

Světelná terapie BIOPTRON je způsob léčby, který pomáhá posilovat imunitní systém a není léčebným prostředkem v léčbě autoimunitních nemocí. Optimálním využitím světelné terapie BIOPTRON je její používání při prevenci zdravotních problémů.

Více

Akné

Akné, je jedno z nejčastějších chronických onemocnění kůže a nejčastější kožní onemocnění v pubertě. Během života postihne akné alespoň jednou 85-95% lidí. Akné vzniká v důsledku uzavření vývodů mazových žláz, což způsobí jejich zanícení. Tato vyrážka se vyskytuje na obličeji, horní části hrudníku a horní části zad.

Více

Atopická dermatitida

Dermatitida je společný termín pro všechny záněty kůže. Existuje řada různých typů dermatitidy. Některé jsou běžnou alergickou reakcí na určité alergeny. Lidé, kteří jsou „atopičtí“ mají alergie na látky, které se běžně vyskytují v našem okolním prostředí a mezi něž například patří travní pyly, zvířecí srst, určité druhy potravin, atd. Následkem těchto alergií se rozvíjejí a vznikají taková onemocnění jako jsou senná rýma, astma a atopická dermatitida.

Atopická dermatitida se též nazývá atopický ekzém nebo endogenní ekzém (slovo ekzém pochází z řečtiny a znamená „vyvěrat na povrch“ nebo „vřít“). Atopická dermatitida se projevuje jako svědivé, červené šupinaté skvrny, které se mohou objevit kdekoli na těle. Průběh tohoto onemocnění je různý: někteří lidé jsou dermatitidou postiženi po dobu několika let a pak se jejich kůže vyčistí, zatímco jiní lidé trpí vážnější a dlouhodobější chorobou. Atopická dermatitida je běžné onemocnění, které postihuje 5 % celkové populace a až 15 % dětí.

Více

Oparové kožní infekce

Skupina oparových virů (herpes virů) vyvolává u člověka mnoho druhů nemocí. Herpetické viry způsobují Herpes simplex nebo Herpes zoster.

Herpes simplex je běžná virová kožní infekce, puchýřky naplněné tekutinou, nejčastěji kolem úst, na rtech, na genitáliích. Herpes zoster způsobuje plané neštovice (hlavně u dětí) a pásový opar.

Hlavním charakteristickým znakem herpes virů je jejich schopnost se „skrývat“ v lidském těle a vytvářet tak tichou infekci a přežívat po celý život. Odstranit herpes viry je nesmírně těžké.

Více

Psoriáza

Psoriáza /lupénka/ je jedním z nejčastějších kožních neinfekčních onemocnění postihující především kůži, avšak kromě pokožky může postihovat též nehty a klouby. Nemoc postihuje přibližně 2-3% europoidní populace, její výskyt může být však častější. Průběh tohoto onemocnění nelze předvídat. U některých lidí nemoc propukne jednou nebo dvakrát a pak se stáhne do trvalé remise, zatímco jiní lidé bývají postiženi vážným stupněm nemoci po celý život. Psoriáza může být spojená s destruktivním onemocněním kloubů (takzvanou psoriatickou artropatií), která postihuje zhruba 15 % osob trpících psoriázou.

Více

Ekzém u dětí

Atopický ekzém (atopická dermatitida) - je zánětlivé kožní onemocnění, charakterizované svěděním, suchostí kůže a propuká obvykle v raném dětství. Má dlouhodobý průběh s opakovanými novými záněty. Je součástí atopického syndromu, tzn. může se sdružovat s projevy senné rýmy, astmatu, potravinovou alergií.

Více

Onemocnění svalové a kosterní soustavy u dětí

Světelná terapie BIOPTRON se používá pro podporu hojení ran a zmírnění bolesti a zánětu u několika typů onemocnění postihujících svalovou a kosterní soustavu dětí. Mezi tyto nemoci se řadí různé druhy artritidy, která postihuje děti, deformity páteře a/nebo kostí nohou a chodidel, a zranění, jakými jsou zlomeniny kostí, chirurgické rány, atd.

Více

Infekce horních cest dýchacích

Infekci horních cest dýchacích u dětí obvykle způsobují viry. Na tento druh infekce jsou náchylnější především menší děti, u kterých se toto onemocnění může vyskytnout až osmkrát za rok. U některých dětí může tato skutečnost vyvolat vysokou absenci ve škole a může mít nepříznivý dopad na školní výsledky. Světelná terapie BIOPTRON může pomáhat léčit tato onemocnění stimulováním imunitního systému a podporou hojivé reakce.

Více

Indikace u novorozenců

Světelnou terapii BIOPTRON lze používat pro léčbu určitých onemocnění u novorozenců, zejména pak u těch, kteří musí po narození pobývat v nemocnici (většinou na jednotce intenzivní péče – JIP):

  • Zánět žil
  • Proleženiny
  • Traumatická zranění
  • Kožní vyrážka (v oblasti, kde naléhají plenky)

Více

Sezónní porucha a deprese

Dlouhé noci a zasmušilé dny zimních měsíců mohou u některých lidí vyvolat pocity špatné nálady; tento jev se nazývá „sezónní afektivní poruchou“ (neboli SAD). Mírnější verze SAD je známa jako „zimní deprese“. Charakteristickým znakem SAD je neschopnost cítit se šťastný nebo prožívat radost (deprese), zvýšená potřeba spánku, výrazná únava (vyčerpanost), zvýšená chuť k jídlu (zejména chuť na pokrmy bohaté na uhlovodany – chléb, brambory, těstoviny, atd.) a přibývání na váze během zimních měsíců.

Více