biolampa

nový standard prevence
zdravotních problémů
Světelná terapie Bioptron posiluje imunitní systém, podporuje hojení ran a jizev, pomáhá od bolesti a příznivě působí např. při léčbě lupénky, akné, oparů a dermatitid.

Rozvoj světelné terarie BIOPTRON

Využití světelné terapie v lékařství má dlouhou historii. Dnes již víme, že lidský organismus přeměňuje světlo v elektrochemickou energii, jež aktivuje řetězové biochemické reakce v buňkách, povzbuzuje metabolismus a posiluje imunitní systém celého lidského těla.

Sluneční světlo - zdroj života

Využití světelné terapie v lékařství má dlouhou historii. První zdroj světla používaný ve fototerapii bylo přirozené sluneční záření. Sluneční světlo se využívalo pro léčebné účely již ve starověkém Egyptě. Později popsal možnost užití slunečního záření pro léčbu různých zdravotních potíží Hippokratés. I když účinky terapie slunečním světlem tehdy nedovedl nikdo vědecky zdůvodnit, její hojivá síla byla nepochybná a římští a arabští lékaři zavedli světelnou terapii jako obecnou metodu léčby.

Dnes již víme, že lidský organismus přeměňuje světlo v elektrochemickou energii, jež aktivuje řetězové biochemické reakce v buňkách, povzbuzuje metabolismus a posiluje imunitní systém celého lidského těla.

Moderní světelná terapie - vynález

Moderní světelnou terapii zavedl přibližně před 100 lety dánský lékař Niels Ryberg Finsen. V roce 1903 obdržel za své úspěchy na poli světelné terapie Nobelovu cenu. Finsen vyvinul první přístroj na výrobu technicky syntetizovaných slunečních paprsků a dosáhl mimořádných výsledků v léčbě pacientů trpících zvláštním druhem kožní tuberkulózy. Využívání technicky syntetizovaných slunečních paprsků má jednoznačné výhody, například parametry intenzity a spektrum vyzařovaného světla lze kontrolovat a nastavit opakovaně.

Vývoj světelné terapie Bioptron

Na počátku vývoje fotomedicíny se v moderní světelné terapii používaly převážně infračervené a ultrafialové části spektra. Na počátku 80. let minulého století vytvořil výzkumný tým vědců světelný zdroj, který byl původně založen na nízkoúrovňové laserové terapii, ale ve skutečnosti fungoval s téměř celou škálou viditelného a částí infračerveného záření.

Výzkum odhalil některé fyzické vlastnosti, které jsou nezbytné pro účinnost světelné terapie. Na základě této technologie byl později vytvořen systém světelné terapie BIOPTRON.

Světelná terapie BIOPTRON byla přijata jako nová forma ošetření při prevenci, léčbě a rehabilitaci po celém světě. BIOPTRON AG neustále pracuje společně s odborníky, výzkumníky a lékaři v mnoha zemích za účelem výzkumu vlastností a léčebné účinnosti světelné terapie BIOPTRON.


Přiložené soubory

Související produkty

  • Sterilní Oxy Sprej Kod: PAG-961-250S Sterilní Oxy Sprej je přírodní a jedinečný produkt pro péči o pokožku, který svým složením poskytuje lidské pokožce hydrataci a vitalitu.
  • BIOPTRON MedAll Kod: MED-004 (včetně stojanu a OXY spreje)Ohledně ceny kontaktujte svého nejbližšího obchodního konzultanta Zepter Medical. Klikněte na Kontakt »...
  • BIOPTRON Pro 1 Kód: MED-002-TS (se stolním stojanem a OXY sprejem)Možné dokoupit podlahový stojan, kód: PAG-991-FS Ohledně ceny kontaktujte svého nejbližšího obchodního konzultanta Zepter Medical. Klikněte na Kont...
  • BIOPTRON 2 Kod: PAG-880-SET (včetně podlahového stojanu, kód: PAG-883-Y) Ohledně ceny kontaktujte svého nejbližšího obchodního konzultanta Zepter Medical. Klikněte na Kontakt »...
  • Barevné filtry - BIOPTRON Compact III Kod: PAG-865 Ohledně ceny kontaktujte svého nejbližšího obchodního konzultanta Zepter Medical. Klikněte na Kontakt » ...

Komentáře

* všechny položky jsou povinné

Nejsou žádné komentáře