biolampa

nový standard prevence
zdravotních problémů
Světelná terapie Bioptron posiluje imunitní systém, podporuje hojení ran a jizev, pomáhá od bolesti a příznivě působí např. při léčbě lupénky, akné, oparů a dermatitid.

Bioptron Compact III mi zlepšuje zdraví a šetří peníze

Pan Václav Krž zakoupil v roce 2009 od společnosti Zepter lampu Bioptron Compact III včetně barevné terapie. Od té doby ji denně využívá ke zmírnění svých zdravotních potíží - artrózy kolenních kloubů, astmatu, chronické rýmy nebo při nachlazení.

Když jsem se vracel v říjnu 2009 od lékaře o dvou francouzských holích po nepříjemném zákroku, během něhož mi byla odstraňována tekutina z kolenních kloubů, byl jsem osloven pracovnicemi firmy Zepter a pozván k přednášce o využití světelné terapie Bioptron. Prezentace jsem se zúčastnil a po dlouhé úvaze jsem přijal nabídku a dne 5. listopadu 2009 jsem Bioptron Compact III zakoupil.

Dlouhodobě trpím astmatem bronchiale, těžkou artrózou kolenních kloubů, chronickou rýmou a zbytněním prostaty. Proto jsem věnoval velkou pozornost především studiu konkrétních přístupů k léčení svých zdravotních problémů za pomoci světelné terapie Bioptron. Z tohoto důvodu jsem si zpracoval tabulku, která obsahuje jednotlivé zdravotní potíže, čakry, dobu použití a barvy.

Pravidelně, 2krát ročně, jsem zván do poraden na Plicní kliniku FN v HK, na urologii, ortopedii a 1krát ročně na kardiologii. Této péče si velice vážím a závěry k léčbě od odborných lékařů považuji za hlavní a poctivě tyto rady využívám.

Barevná terapie Bioptron přináší úlevu při obtížích s dýcháním

V průběhu roku se pod vlivem životního prostředí u mě projevují některé nečekané zdravotní potíže, k jejichž odstranění nebo zmírnění využívám s úspěchem světelnou terapii, např. při obtížích s dýcháním. V tomto případě nejčastěji svítím na obě strany plic nejprve asi 3 minuty oranžovým filtrem a pak 1 minutu indigovým. Po aplikaci mám vždy okamžitě pocit zlepšení a „čistého“ dýchání.

Při problémech z nachlazení nebo chřipkovém onemocnění nejčastěji využívám následující možné přístupy: asi 10 minut svítím na srdeční čakru zeleným filtrem a 1 minutu červeným nebo svítím 10 minut na krční čakru modrým filtrem a pak 1 minutu červeným.

Dost často trpím nepříjemnými pocity zahleňování nosohltanu, a proto aplikuju na čelní čakru svícení oranžovým filtrem v délce 15 minut. Jde-li o zánět, vyměním oranžový filtr za modrý. V případě chronické rýmy svítím na čelní čakru 5 minut barvou indigo a 1 minutu oranžovou. Dle závažnosti onemocnění opakuji tyto procedury několikrát za den.

Ošetření artrózy a ischiasu

Na léčení artrózy kolenních kloubů jsem v minulosti využil 4krát na doporučení lékárny tříměsíčního balení známého kloubního přípravku. Ten jsem ale přestal nakonec užívat hlavně proto, že za tak vysokou cenu jeho používání nepřineslo očekávaný efekt. V uplynulém období jsem několikrát ročně také využíval v rámci rehabilitace kolenních kloubů léčbu magnety, jejichž účinek byl však bohužel jen krátkodobý. Dnes při bolestech kolenních kloubů aplikuji světelnou terapii, a to konkrétně nejprve červený filtr po dobu asi 15 minut a pak cca 1 minutu modrý na všechny strany kolenních kloubů.

V roce 2010 jsem trávil na Šumavě deset dní klimatickou rehabilitaci. Rozhodl jsem se vydat na výlet do Spolkové republiky Německo pěšky za pomoci trekingových holí a došel až na okraj jedné bavorské osady. Cesta tam i zpět podle turistických značek měřila 16 km. Kolenní klouby mě po návratu značně bolely. Naštěstí jsem měl Bioptron Compact III s sebou, a tak jsem využil již zmíněného postupu na ošetření obou kolen. Druhý den jsem se cítil tak dobře, že jsem i v dalších dnech denně chodil šumavskou přírodou bez problémů a jakékoli únavy 4–5 km.

Při předpokládaných zátěžích způsobených chůzí využívám metody „energetická kolena“ a svítím modrou barvou na všechny strany kolen po 1 minutě. Pozornost věnuji také chodidlům, která svítím 3krát po jedné minutě oranžovou, fialovou a žlutou barvou. Tyto přístupy dle potřeby zařazuji do sestavy cvičení jógy, kterou v trvání 60 minut provádím většinou každý den. Její obsah zaměřuji výhradně na své zdravotní problémy.

Před třemi roky jsem náhle onemocněl ischiasem levé končetiny. Celkem 3krát jsem využil nabídky léčby laserem v ceně 100 Kč za jedno sezení, ale žádnou úlevu jsem nepociťoval. Proto jsem se pokusil použít světelnou terapii, a to v tomto konkrétním případě 10 minut modrý filtr a 1 minutu červený. Tento postup jsem pravidelně po několik dnů opakoval po celé délce levé končetiny od základní čakry až ke kotníku levého chodidla. Po každém ukončení procedury jsem pocítil částečnou úlevu a postupně se mi takto podařilo se ischiasu zcela zbavit.

Finanční efekt světelné terapie

V průběhu používání světelné terapie mě postupně začal zajímat také finanční efekt. Za tímto účelem jsem si vytvořil tabulku, která obsahuje jednotlivé měsíce roku, výdaje po jednotlivých lékařských odbornostech, výdaje za recepty, bez receptů a celkem. Po vyhodnocení na konci roku jsem dospěl k následujícím závěrům: v roce 2009 jsem na léčení vydal celkem 8 467 Kč, z toho za recept 4561 Kč a bez receptu 3 906 Kč. V roce 2010 byly vyšší výdaje, celkem 10 114 Kč, zapříčiněny již uvedenými nákupy známého kloubního přípravku a absolvovanou lázeňskou péčí. V roce 2011, kdy jsem intenzivně využíval světelnou terapii, bylo vydáno celkem 3 658 Kč, z toho na recepty 2 545 Kč a bez receptu 1 113 Kč.

Václav Krž, Hradec Králové
Spokojený uživatel přístroje Bioptron Compact III


Přiložené soubory

Související produkty

  • Sterilní Oxy Sprej Kod: PAG-961-250S Sterilní Oxy Sprej je přírodní a jedinečný produkt pro péči o pokožku, který svým složením poskytuje lidské pokožce hydrataci a vitalitu.
  • BIOPTRON MedAll Kod: MED-004 (včetně stojanu a OXY spreje)Ohledně ceny kontaktujte svého nejbližšího obchodního konzultanta Zepter Medical. Klikněte na Kontakt »...
  • BIOPTRON Pro 1 Kód: MED-002-TS (se stolním stojanem a OXY sprejem)Možné dokoupit podlahový stojan, kód: PAG-991-FS Ohledně ceny kontaktujte svého nejbližšího obchodního konzultanta Zepter Medical. Klikněte na Kont...
  • BIOPTRON 2 Kod: PAG-880-SET (včetně podlahového stojanu, kód: PAG-883-Y) Ohledně ceny kontaktujte svého nejbližšího obchodního konzultanta Zepter Medical. Klikněte na Kontakt »...
  • Barevné filtry - BIOPTRON Compact III Kod: PAG-865 Ohledně ceny kontaktujte svého nejbližšího obchodního konzultanta Zepter Medical. Klikněte na Kontakt » ...

Komentáře

* všechny položky jsou povinné

Nejsou žádné komentáře