biolampa

nový standard prevence
zdravotních problémů
Světelná terapie Bioptron posiluje imunitní systém, podporuje hojení ran a jizev, pomáhá od bolesti a příznivě působí např. při léčbě lupénky, akné, oparů a dermatitid.

Akné

Akné, je jedno z nejčastějších chronických onemocnění kůže a nejčastější kožní onemocnění v pubertě. Během života postihne akné alespoň jednou 85-95% lidí. Akné vzniká v důsledku uzavření vývodů mazových žláz, což způsobí jejich zanícení. Tato vyrážka se vyskytuje na obličeji, horní části hrudníku a horní části zad.

Kdo bývá postižen vyrážkou akné?

Akné se nejvíce projevuje během puberty, obtěžuje více než 85 % mladistvých a často přetrvává až do dospělosti. Příčinou akné během dospívání je zejména nárůst produkce mužských hormonů, který probíhá u obou pohlaví. Akné se může rozvinout u kterékoli mladé osoby, mnohem častěji se však vyskytuje u mladých mužů.U většiny lidí akné vymizí během 20. až 23. roku života. Nicméně není možné určit, jak dlouho který jedinec bude touto chorobou trpět. U některých akné přetrvává až do 30. a 40. let věku, občas dokonce déle. Zranění způsobené akné se typicky projevuje formou zánětlivých pupínků, uzlin nebo puchýřků.

Jaké jsou běžné příznaky akné?

Akné se projevuje vyrážkou pupínků na obličeji, hrudníku nebo na zádech. Postižená pokožka je často mastná a může se zanítit. Poškození zanícených ploch kůže může způsobit vážnější infekci a tvorbu jizev.

Akné může vedle fyzických obtíží vyvolat také psychologické problémy. Puberta a dospívání představuje pro mladé lidi často náročné období a přítomnost akné závažného stupně na obličeji může mít za následek ztrátu sebedůvěry a stavy deprese.

Jaké jsou příčiny akné?

Není dosud zcela jasné proč někteří lidé trpí akné a jiní ne. Pupínek akné se vytvoří tehdy, jestliže se mazová žláza ucpe „zátkou“ mazu. Normální barva mazu je žlutobílá, to znamená, že první pupínky, které se pod kůží objeví, vypadají jako bílé (pupínky „s bílou čepičkou“). Je-li mazová „zátka“ vytlačena na povrch kůže, její barva se při kontaktu se vzduchem změní na tmavě černohnědou a utváří se černý pupínek (pupínek „s černou čepičkou“). V důsledku ucpání se v mazové žláze mohou hromadit a množit bakterie, což je příčinou propuknutí infekce. Tato infekce pak vyvolá zánět okolní tkáně a kůže následkem toho zčervená a objeví se na ní boláky. Pokud tyto zanícené oblasti popraskají, mohou se bakterie dostat hlouběji do kůže a způsobit závažnější infekci, jejímž následkem může dojít k tvorbě jizev.

Mezi faktory spojené s akné náleží následující:

  • Dědičnost. Jestli že se objevilo akné např. u rodičů v jejich mládí, je pravděpodobné, že se objeví u jejich potomka.
  • Stres, způsobující zvýšenou produkci adrenalinu.
  • Nahromadění odumřelých buněk kůže, které ucpávají póry.
  • Hormonální aktivita, tj. menstruační cykly a puberta.

Jaké jsou možnosti léčby?

Léčba akné se snaží předejít tvorbě jizev na kůži pomocí zmírnění infekce a omezení podrážděnosti kůže. Existuje spousta přípravků pro omezení tvorby mazu. Omezují tím i tvorbu bakterií. Většinou se aplikují nanesením roztoku na vatičku a po té pomazáním po pleti a to dvakrát denně (ráno a večer). Mezi obecné rady patří: pravidelně se mýt speciálním mýdlem na akné za účelem odstranění nadměrné mastnoty z kůže a nevymačkávat pupínky (neboť to vede k jejich dalšímu zhoršení). Dobré je si uzpůsobit jídelníček který vytváří lepší prostředí pro střevní bakterie pro zdravý metabolismus například velmi dobré je acidofilní a kefírové mléko. Většina pacientů trpí mírným až středním stupněm onemocnění. U těchto pacientů obvykle postačuje léčba, která se aplikuje přímo na kůži (topická léčba). Topická léčba spočívá v aplikaci krémů a mastí s obsahem antibiotik (působících proti bakteriální infekci), přípravků na zmírnění tvorby černých pupínků a v podávání derivátů vitaminu A (na podporu hojení kůže). U vážnějších případů projevů akné je třeba nasadit antibiotcké bablety nebo aplikovat fototerapii ultrafialovým světlem. U těžkých případů je nezbytná nemocniční léčba, kde pacientovi podávají silné deriváty vitaminu A při nichž musí být pacient bedlivě sledován (může totiž docházet k vedlejším účinkům).

Světelná terapie BIOPTRON v případě akné

Světelná terapie BIOPTRON může pomáhat léčit akné na základě zmírnění bolesti a zánětu, podporou hojivé reakce kůže a stimulováním imunitního systému k tomu, aby působil proti jakékoli kožní infekci.

Jak mám používat světelnou terapii BIOPTRON, jestliže mám akné?

Použití světelné terapie BIOPTRON je velmi snadné. Tato procedura je naprosto bezpečná a její použití je velmi jednoduché. Přístroj světelné terapie BIOPTRON lze snadno umístit tak, aby léčebné světlo dopadalo na kteroukoli oblast s výskytem akné (hlavu, obličej, horní část zad, horní část hrudníku). Terapie by se měla na každou postiženou plochu aplikovat po dobu 4 až 10 minut na každou proceduru, a to jednou až dvakrát denně tak dlouho, dokud bude třeba.


Přiložené soubory

Související produkty

  • Sterilní Oxy Sprej Kod: PAG-961-250S Sterilní Oxy Sprej je přírodní a jedinečný produkt pro péči o pokožku, který svým složením poskytuje lidské pokožce hydrataci a vitalitu.
  • BIOPTRON MedAll Kod: MED-004 (včetně stojanu a OXY spreje)Ohledně ceny kontaktujte svého nejbližšího obchodního konzultanta Zepter Medical. Klikněte na Kontakt »...
  • BIOPTRON Pro 1 Kód: MED-002-TS (se stolním stojanem a OXY sprejem)Možné dokoupit podlahový stojan, kód: PAG-991-FS Ohledně ceny kontaktujte svého nejbližšího obchodního konzultanta Zepter Medical. Klikněte na Kont...
  • BIOPTRON 2 Kod: PAG-880-SET (včetně podlahového stojanu, kód: PAG-883-Y) Ohledně ceny kontaktujte svého nejbližšího obchodního konzultanta Zepter Medical. Klikněte na Kontakt »...
  • Barevné filtry - BIOPTRON Compact III Kod: PAG-865 Ohledně ceny kontaktujte svého nejbližšího obchodního konzultanta Zepter Medical. Klikněte na Kontakt » ...

Komentáře

* všechny položky jsou povinné

Nejsou žádné komentáře