biolampa

nový standard prevence
zdravotních problémů
Světelná terapie Bioptron posiluje imunitní systém, podporuje hojení ran a jizev, pomáhá od bolesti a příznivě působí např. při léčbě lupénky, akné, oparů a dermatitid.

Bolest spodní části zad

Příčinou bolesti ve spodní části zad (více než 90 % případů) je poškození anatomických struktur zad a páteře (tzv. mechanická příčina bolesti ve spodní části zad). Jedná se především o poškození páteřního svalstva, vazů, kostí páteře (zvaných obratle) nebo jejich kloubů, poškození meziobratlových plotének, atd. Mezi méně běžné příčiny bolesti ve spodní části zad se řadí infekce nebo zánět páteře, metabolická onemocnění kostí a rakovina. Bolest spodní části zad může postihnout každého, rizikovým faktorem však je těhotenství, obezita, postmenopauza, přibývající věk, nesprávné držení těla a nesprávná technika zvedání/ohýbání se.

Výskyt bolesti ve spodní části zad je extrémně vysoký a touto bolestí v některé fázi svého života trpí více než 75 % populace. Vracející se nebo přetrvávající bolest spodní části zad má za následek vážné narušení pohyblivosti.

Jaké jsou běžné příznaky takovéto bolesti?

Bolest ve spodní části zad s mechanickou příčinou obvykle začíná náhle, často po úraze, a reaguje na klid. Mezi příznaky patří bolest, ztuhlost, obtížná chůze a vychýlení páteře z normálního tvaru (neboli skolióza).
Ve většině případů se jedná o krátkodobou záležitost, kdy se příznaky zlepší zhruba během 7 dnů. Malé množství případů (méně než 10 %) trvá déle než 6 měsíců; tyto případy jsou označovány za chronické.

Jaké jsou možnosti léčby?

Bolest v oblasti spodní části zad je jedním z nejčastějších důvodů návštěvy u lékaře, i když mnoho lidí hledá pomoc u fyzioterapeutů nebo osteopatů.

Mezi hlavní formy dostupné léčby patří terapie pomocí léků a terapie fyzická.

Při lékové terapii přicházejí na řadu léky na zmírnění bolesti a otoků (neboli analgetika a protizánětlivé látky), které se mohou podávat ve formě tablet nebo injekcí. Kromě toho je možné předepsat svalové relaxanty a antidepresiva.

Fyzická terapie zahrnuje různé metody, mezi které patří terapeutické cviky, masáž, sáčky s ledem nebo terapie teplem, ultrazvuk a TENS (transkutánní elektrická nervová stimulace).


Přiložené soubory

Související produkty

  • Sterilní Oxy Sprej Kod: PAG-961-250S Sterilní Oxy Sprej je přírodní a jedinečný produkt pro péči o pokožku, který svým složením poskytuje lidské pokožce hydrataci a vitalitu.
  • BIOPTRON MedAll Kod: MED-004 (včetně stojanu a OXY spreje)Ohledně ceny kontaktujte svého nejbližšího obchodního konzultanta Zepter Medical. Klikněte na Kontakt »...
  • BIOPTRON Pro 1 Kód: MED-002-TS (se stolním stojanem a OXY sprejem)Možné dokoupit podlahový stojan, kód: PAG-991-FS Ohledně ceny kontaktujte svého nejbližšího obchodního konzultanta Zepter Medical. Klikněte na Kont...
  • BIOPTRON 2 Kod: PAG-880-SET (včetně podlahového stojanu, kód: PAG-883-Y) Ohledně ceny kontaktujte svého nejbližšího obchodního konzultanta Zepter Medical. Klikněte na Kontakt »...
  • Barevné filtry - BIOPTRON Compact III Kod: PAG-865 Ohledně ceny kontaktujte svého nejbližšího obchodního konzultanta Zepter Medical. Klikněte na Kontakt » ...

Komentáře

* všechny položky jsou povinné

Nejsou žádné komentáře