biolampa

nový standard prevence
zdravotních problémů
Světelná terapie Bioptron posiluje imunitní systém, podporuje hojení ran a jizev, pomáhá od bolesti a příznivě působí např. při léčbě lupénky, akné, oparů a dermatitid.

Infekce horních cest dýchacích

Infekci horních cest dýchacích u dětí obvykle způsobují viry. Na tento druh infekce jsou náchylnější především menší děti, u kterých se toto onemocnění může vyskytnout až osmkrát za rok. U některých dětí může tato skutečnost vyvolat vysokou absenci ve škole a může mít nepříznivý dopad na školní výsledky. Světelná terapie BIOPTRON může pomáhat léčit tato onemocnění stimulováním imunitního systému a podporou hojivé reakce.

Rýma

Toto onemocnění postihne v průběhu života každého. Vyvolává jej infekce způsobená virem (zvaným rinovirus). Existuje mnoho různých forem tohoto viru, a proto dostaneme rýmu mnohokrát za život. Příznaky se během infekce vyvíjejí po dobu několika hodin až dnů – pacient pociťuje únavu, celkově se necítí dobře, má mírnou horečku, bolí jej v krku, má zahleněný nos a kýchá.

Příznaky obvykle trvají 5 až 7 dnů a pak se pacient začíná uzdravovat. Rýmu nelze „léčit“, avšak na příznaky lze působit, a to ve značné míře podáváním dostatečného množství tekutin a klidem.

Infekce dutin

Dutiny jsou vzduchové cesty nacházející se v kostech obličeje. Infekci dutin obvykle způsobují bakterie. Mezi příznaky patří bolest hlavy (v přední části hlavy a v oblasti obličeje), bolest obličeje, zahleněný nos. Léčba se obvykle provádí antibiotiky.

Tonsilitida

Příčinou tonsilitidy je infekce mandlí nacházejících se na zadní straně hrdla. Toto onemocnění je mnohem častější u dětí než u dospělých a ve školách může docházet k lokalizovaným epidemiím tonsilitidy. Zhruba polovinu případů tonsilitidy vyvolává virová infekce (způsobená adenovirem). Mezi hlavní příznaky patří silná bolest v krku. Příznaky se léčí podáváním velkého množství tekutin a klidem. V případě závažné přetrvávající tonsilitidy může být nezbytné nasadit antibiotika. V malém množství případů může vyvstat nutnost chirurgického odstranění mandlí.

Co je to alergické astma?

O alergii se jedná v případě, že imunitní systém těla „nadměrně reaguje“ na určitou látku (zvanou alergen). Mezi běžné alergeny patří pylová zrna, roztoči pocházející z domácího prachu, bakterie, spory plísní, zvířecí srst, atd. Alergie jsou hlavní příčinou vzniku astmatu: více než 90 % astmatických dětí a zhruba 50 % dospělých s astmatem má alergii. Když astmatik vdechne alergen, spouští se v dýchacích cestách „alergická reakce“, následkem které dýchací cesty otečou a zúží se a dojde k astmatickému záchvatu. Astma se vyznačuje vratným stahováním menších cest dýchacích v plicích. Mezi hlavní příznaky astmatu patří kašel, dušnost, úzkost na hrudi a krátký dech.

V západních zemích může astma postihovat až 15 % populace a je obzvláště běžné u dětí. Počet osob trpících astmatem v současné době v mnoha zemích roste, především pak v případě mladších osob a dětí.

Stav astmatických dětí se s přibývajícím věkem často lepší, avšak nemoc se může v průběhu dospělého věku vrátit. Léčba astmatu začíná vyhýbáním se veškerým příčinným faktorům, například zvířecí srsti, plísním, cigaretovému kouři, atd.

Medikamentózní léčba spočívá v podávání aerosolu nebo prášku pomocí inhalačního přístroje. Mezi léky používané pro léčbu astmatu patří preparáty na rozšíření dýchacích cest, protizánětlivé přípravky a steroidy (na zmírnění otoku dýchacích cest a snížení podráždění) a protialergické přípravky (za účelem prevence výskytu alergické reakce).

Co je to alergická rinitida (alergická rýma)?

Rinitida (rýma) je otok a podráždění nosní výstelky a vyznačuje se přetrvávajícím kýcháním, výtokem z nosu (hleny) a „ucpaným“ nosem. Rýmu ve většině případů způsobuje alergie. Sezónní rýma, neboli „senná rýma“, se většinou vyskytuje v letních měsících. Jedná se o nejběžnější typ alergie, která v celosvětovém měřítku postihuje až jednoho člověka z pěti. Mezi další příznaky se řadí svědění očí a podráždění zadní části hrdla. Až 20 % osob trpících sennou rýmou zároveň mívá sezónní astmatické záchvaty. Mezi příčinné alergeny patří pyly ze stromů a trav a spory plísní.

Celoroční alergická rýma se projevuje po většinu roku. Lidé, kteří takovou rýmou trpí, jsou obvykle alergičtí na domácí roztoče a zvířecí „lupy“. Roztoči z domácího prachu jsou nepatrní tvorové (menší než 0,5 mikronu), kteří se živí šupinkami lidské kůže. Pojem zvířecí „lupy“ se vztahuje ke kůži, chlupům nebo peří a částečkám ze suchých slin nebo moči koček, psů, hlodavců, ptáků, atd.

Léčba spočívá ve vyhýbání se alergenům, jako je zvířecí srst, pyl a roztoči. Medikamentózní léčba zahrnuje antihistaminika (na omezení alergické reakce) a spreje či kapky s obsahem dekongestiv (na snížení otoku nosních průchodů) a/nebo steroidy (na zmírnění otoku a podráždění nosu).

Světelná terapie BIOPTRON při infekcích horních cest dýchacích u dětí

Světelná terapie BIOPTRON může pomáhat léčit infekce horních cest dýchacích u dětí na základě zmírnění bolesti a zánětu, podporou hojivé reakce a stimulováním imunitního systému.

  • Studie prováděné v různých nemocnicích a na klinikách dospěly k závěru, že světelná terapie BIOPTRON je účinná a bezpečná a její používání u dětí je velmi snadné.
  • Děti neměly ze světelné terapie BIOPTRON strach, protože je tichá a bezbolestná.
  • Rodiče byli se světelnou terapií BIOPTRON a s dosaženými výsledky spokojeni.

Jak mám používat světelnou terapii BIOPTRON, jestliže má mé dítě infekci horních cest dýchacích?

Je to velmi snadné! Světelná terapie BIOPTRON je naprosto bezpečná a její použití je velmi jednoduché. Přístroj světelné terapie BIOPTRON lze snadno umístit tak, aby léčebné světlo dopadalo na hlavu a oblast hrudníku. Terapie by se měla aplikovat 4 až 6 minut na každou proceduru dvakrát denně po dobu 5 až 6 dnů. U dětí s alergickým astmatem může být nezbytné provádět 2 až 3 léčebné cykly ročně.


Přiložené soubory

Související produkty

  • Sterilní Oxy Sprej Kod: PAG-961-250S Sterilní Oxy Sprej je přírodní a jedinečný produkt pro péči o pokožku, který svým složením poskytuje lidské pokožce hydrataci a vitalitu.
  • BIOPTRON MedAll Kod: MED-004 (včetně stojanu a OXY spreje)Ohledně ceny kontaktujte svého nejbližšího obchodního konzultanta Zepter Medical. Klikněte na Kontakt »...
  • BIOPTRON Pro 1 Kód: MED-002-TS (se stolním stojanem a OXY sprejem)Možné dokoupit podlahový stojan, kód: PAG-991-FS Ohledně ceny kontaktujte svého nejbližšího obchodního konzultanta Zepter Medical. Klikněte na Kont...
  • BIOPTRON 2 Kod: PAG-880-SET (včetně podlahového stojanu, kód: PAG-883-Y) Ohledně ceny kontaktujte svého nejbližšího obchodního konzultanta Zepter Medical. Klikněte na Kontakt »...
  • Barevné filtry - BIOPTRON Compact III Kod: PAG-865 Ohledně ceny kontaktujte svého nejbližšího obchodního konzultanta Zepter Medical. Klikněte na Kontakt » ...

Komentáře

* všechny položky jsou povinné

Nejsou žádné komentáře